Myśl dnia

"Nasza wielkość na ziemi polega na życiu życiem Jezusa." Carlo Carretto

Słowo Życia

Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, stanie się źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu (J 4, 13-14)

Każdy gest miłości dla naszego bliźniego jest zakosztowaniem tej wody. Tak, ponieważ ta woda, tak żywa i cenna, ma tę niezwykłą właściwość, że wytryska w naszym sercu zawsze, kiedy je otwieramy z miłości do wszystkich.

Czytaj więcej  

Czytania

  • Czytania na sobotę, 25 marca 2023

    Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

    (Iz 7, 10-14)

    Pan przemówił do Achaza tymi słowami: „Proś dla siebie o znak od Pana, Boga twego, czy to głęboko w Otchłani, czy to wysoko w górze”. Lecz Achaz odpowiedział: „Nie będę prosił i nie będę wystawiał Pana...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

marzec 2023
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

List do MPJ - luty 2023

Czytaj więcej...

Wdzięczność lekarstwem na smutek.

Julka wyszła ze szkoły trochę deszczowa, jak pogoda, która schowała słońce i już tydzień trzyma w ukryciu.Dziewczynka tęskniła za słonkiem, ciepełkiem, w marzeniach już widziała siebie na rowerze albo rolkach... A tu wciąż buro i ponuro... i na dworze i w sercu... 
 
Co się właściwie stało, że taki nastrój zapanował nade mną? - zapytała sama siebie. Pogoda na pewno nie pomaga, ale to chyba nie tylko to... Na myśl zaczęły przychodzić jej różne sytuacje z domu i szkoły, niektóre były smutne, ale niektóre miłe, radosne. Można by bylo ponarzekać, ale Julka postanowiła zabawić się we... wdzięczność. 

Czytaj więcej...

List do MPJ! - grudzień/styczeń

Czytaj więcej...

Mój Drogi / moja Droga!

Przed nami zmiana – kolejny rok odchodzi, by zrobić miejsce dla nowego…
Nie wiem, jak u Ciebie, ale dla mnie ten kończący się rok szybko upłynął… Tyle się w nim działo – i pięknego i trudnego; czas płynął jak rwąca rzeka. Zanim jednak ten rok przejdzie do historii, mamy przed sobą Święta Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

List do MPJ! - październik/listopad 2022

Czytaj więcej...

Mój Drogi/moja Droga!

Co to jest czas?
Niektórzy mówią, że pędzi jak szalony, coraz szybciej, niektórzy, że się wlecze jak ślimak. Jedni zdają się go mieć zawsze za mało, a inni mają go tak dużo, że nie wiedzą, co z nim zrobić...
Zobacz, dopiero co były wakacje, a tu już nabożeństwo różańcowe i powoli zbliża się Adwent...
Różne rzeczy dzieją się w czasie, np. teraz czytasz tekst dla Małych Przyjaciół Jezusa. Pamiętasz, co robiłaś/robiłeś wczoraj, w zeszłym miesiącu czy roku. Na historii dowiadujesz się o tym, co działo się wcześniej, nawet bardzo dawno. To wszystko było już, minęło i nie wróci, a przecież ktoś wtedy żył i mówił: to dzieje się dzisiaj. Dla kogoś to była teraźniejszość.

Czytaj więcej...

List do MPJ! - sierpień/wrzesień 2022

Czytaj więcej...

Mój Drogi / moja Droga!

Jak tam wakacje? Szybko mija czas? Mam nadzieję, że nie tylko przy komputerze albo telefonie komórkowym… Ruch palców to niekoniecznie ten ruch, który mamy ćwiczyć najbardziej…
Mi wakacje mijają bardzo szybko. A nowy rok szkolny będzie rzeczywiście nowy – będę uczyć w nowej szkole. Kogo tam poznam? Jak będzie? Wszystko przede mną. Dowiem się niedługo, ale już teraz nastawiam się pozytywnie.

I o tym właśnie chcę Ci coś napisać. O pozytywnym nastawianiu się. Czasem boimy się bardzo czegoś, co nas czeka – za krótszy, bądź dłuższy czas. Tracimy mnóstwo energii, bo strach odbiera nam siły i chęci.

Czytaj więcej...

List do MPJ! - wakacje 2022

Czytaj więcej...

Mój Drogi / moja Droga!

Jeśli chodzisz (do końca czerwca=) do klasy piątej, to w dziale trzecim miałeś/aś okazję poznać ciekawe osoby z historii Izraela – od Abrahama przez Mojżesza do Samuela. Ja z moimi dwiema klasami piątymi też te osoby poznawałam. Czasem oglądaliśmy wersję animowaną historii którejś postaci, z serii Księga Ksiąg. Na koniec, zamiast sprawdzianu, zadałam pracę pisemną: każdy miał wybrać sobie jakąś postać i albo przeprowadzić z nią wywiad albo opisać ją w liście do przyjaciela. Muszę przyznać, że byłam zbudowana pracami moich uczniów – mieli ciekawe pomysły na wywiady, wyciągali ciekawe wnioski, którymi dzielili się z przyjaciółmi. Oto fragmenty dwóch „listów” i jednego „wywiadu”:

Czytaj więcej...

List do MPJ! - czerwiec 2022

Czytaj więcej...

Mój Drogi, moja Droga!

Przedziwny rok szkolny powoli dobiega końca. Nie wiem, czy kończymy go chodząc do szkoły, czy zdalnie – ten tekst powstaje wcześniej… W każdym razie rok szkolny się kończy i nadchodzą wakacje. Jak będą wyglądały, tego też nie wiemy, czy uda się gdzieś pojechać? A może trzeba będzie uruchomić wyobraźnię i podziałać na miejscu? Na co pozwoli pogoda – na wiele czasu na świeżym powietrzu czy raczej w domu? Na te pytania (i może wiele innych, które mamy w głowach) w tym momencie (kiedy ja piszę i kiedy Ty czytasz) nie znamy odpowiedzi. Jedno wiadomo – wakacje nadchodzą.

Zanim jednak te wakacje nadejdą, zatrzymajmy się na uroczystych wydarzeniach ostatniego miesiąca szkoły.

Czytaj więcej...