Myśl dnia - tygodniowa

"Nasza wielkość na ziemi polega na życiu życiem Jezusa." Carlo Carretto

Słowo Życia

CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU, BOGU, KTÓRY JEST, KTÓRY BYŁ I KTÓRY PRZYCHODZI
(por. Ap 1, 8)
Tajemnica Trójcy Świętej oddaje prawdę o tym, że Pan Bóg choć jeden jedyny i niepowtarzalny, nie jest sam. Jest dynamiczny i różnorodny. Bóg Biblii i chrześcijan, to Bóg relacyjny,...

Czytaj więcej

Czytania

  • Czytania na wtorek, 28 czerwca 2022

    Wtorek XIII tydzień zwykły

    (Am 3,1-8; 4,11-12)

    Słuchajcie tego słowa, które mówi Pan do was, synowie Izraela, do całego pokolenia, które Ja wyprowadziłem z ziemi egipskiej: Jedynie was znałem ze wszystkich narodów na ziemi, dlatego was nawiedzę karą za wszystkie wasze winy....

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

czerwiec 2022
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

List do MPJ! - wakacje 2022

Czytaj więcej...

Mój Drogi / moja Droga!

Jeśli chodzisz (do końca czerwca=) do klasy piątej, to w dziale trzecim miałeś/aś okazję poznać ciekawe osoby z historii Izraela – od Abrahama przez Mojżesza do Samuela. Ja z moimi dwiema klasami piątymi też te osoby poznawałam. Czasem oglądaliśmy wersję animowaną historii którejś postaci, z serii Księga Ksiąg. Na koniec, zamiast sprawdzianu, zadałam pracę pisemną: każdy miał wybrać sobie jakąś postać i albo przeprowadzić z nią wywiad albo opisać ją w liście do przyjaciela. Muszę przyznać, że byłam zbudowana pracami moich uczniów – mieli ciekawe pomysły na wywiady, wyciągali ciekawe wnioski, którymi dzielili się z przyjaciółmi. Oto fragmenty dwóch „listów” i jednego „wywiadu”:

Czytaj więcej...

List do MPJ! - czerwiec 2022

Czytaj więcej...

Mój Drogi, moja Droga!

Przedziwny rok szkolny powoli dobiega końca. Nie wiem, czy kończymy go chodząc do szkoły, czy zdalnie – ten tekst powstaje wcześniej… W każdym razie rok szkolny się kończy i nadchodzą wakacje. Jak będą wyglądały, tego też nie wiemy, czy uda się gdzieś pojechać? A może trzeba będzie uruchomić wyobraźnię i podziałać na miejscu? Na co pozwoli pogoda – na wiele czasu na świeżym powietrzu czy raczej w domu? Na te pytania (i może wiele innych, które mamy w głowach) w tym momencie (kiedy ja piszę i kiedy Ty czytasz) nie znamy odpowiedzi. Jedno wiadomo – wakacje nadchodzą.

Zanim jednak te wakacje nadejdą, zatrzymajmy się na uroczystych wydarzeniach ostatniego miesiąca szkoły.

Czytaj więcej...

List do MPJ! - luty/marzec 2022

Czytaj więcej...

Mój Drogi/moja Droga!

Witam Cię w nowym roku! Zapytasz - w jakim nowym roku? Przecież już mamy luty, czyli drugi miesiąc, ten rok już nie jest taki nowy, jak był na przykład jeszcze miesiąc temu! Cóż, to prawda, ale to pierwszy numer naszego pisemka w 2022 roku, więc jak najbardziej chcę Cię powitać! I życzę Ci, by ten nowy rok był piękny, błogosławiony, byś stawał się w nim coraz bardziej podobny do Jezusa, naszego Przyjaciela!

Luty to dla niektórych już czas nowego semestru w szkole, dla niektórych - dopiero zasłużonych ferii, o których inni już zdążyli zapomnieć... Tak to bywa... Ja też mam ferie dopiero w lutym, ostatni termin, i czekam na nie! Co będę robić?

Czytaj więcej...

List do MPJ! - styczeń 2022

Czytaj więcej...

Mój Drogi / moja Droga!

Oto przed nami nowy rok. Kolejny nowy , przecież w miarę niedawno zaczął się rok szkolny, całkiem niedawno rok liturgiczny i teraz kalendarzowy... Trzy w jednym albo - rok w 3D.

I można to 3D na trzy sposoby rozumieć:
1. Dostrzegać Dużo Dobra
2. Dawać Dużo Dobra
3. Doświadczać Dużo Dobra.

Czytaj więcej...

List do MPJ! - październik/listopad 2021

Czytaj więcej...

Moja Droga, mój Drogi!

Październik i listopad to miesiące sąsiadujące ze sobą (nic nowego:)) i mające coś, co je łączy. Październik to miesiąc różańca świętego, a jego Królową jest Maryja. Różaniec to Jej ulubiona modlitwa, prosi o nią w każdym (albo prawie każdym) swoim objawieniu na ziemi. Królowa różańca świętego jako jedyna jest już w niebie z duszą i ciałem, i jest też Królową wszystkich Świętych. Świętych w niebie jest bardzo wielu, nie znamy Ich, bo są z całego świata – z każdego kontynentu i wszystkich wieków. A ponieważ trudno Ich wymienić, wspominamy Ich – wszystkich razem – 1.11. To bardzo radosny dzień. Przynajmniej tak powinno się go obchodzić.

Czytaj więcej...

List do MPJ! - wrzesień 2021

Czytaj więcej...

Mój Drogi! Moja Droga!

Wrzesień zdaje się być przedziwnym miesiącem – dla osób związanych ze szkołą (nauczycieli, pracowników, uczniów) jest to początek nowego roku szkolnego. Jedni się cieszą, bo już się stęsknili za kolegami i koleżankami albo już im nudno w domu (ileż można grać!), inni wręcz odwrotnie – chcieliby, by wakacje jeszcze trwały i trwały…

Czytaj więcej...