MYŚL DNIA

Niech życie wasze nieustannie kieruje się ku miłości Boga, który nas tak umiłował, że stał się Zbawicielem i Barankiem Ofiarnym za nasze grzechy – umiłował nas i obmył swoją Krwią. Św. Kasper del Bufalo
Readmore

Słowo Życia

Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo (Rz 13, 8) ...jeśli chcemy dobrze wypełnić wolę Boga, nie możemy zadawalać się zimnym, trzymającym się tylko litery prawa zachowywaniem Jego przykazań, lecz powinniśmy zawsze pamiętać o celu, który Bóg nam przez nie wskazuje. 

Czytaj więcej  

Czytania

  • Czytania na sobotę, 5 sierpnia 2023

    Sobota XVII tydzień zwykły

    (Kpł 25, 1. 8-17)

    Pan powiedział do Mojżesza na górze Synaj: "Policzysz sobie siedem lat szabatowych, to jest siedem razy po siedem lat, tak że czas siedmiu lat szabatowych będzie obejmował czterdzieści dziewięć lat. Dziesiątego dnia siódmego miesiąca...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

wrzesień 2023
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Słowo Życia - czerwiec 2023

nr%2050%20to.jpg

Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli (Mt 10, 31)

W ostatnią niedzielę czerwca trzykrotnie słyszymy w liturgii słowa NIE BÓJCIE SIĘ. Jezus doskonale wie, co to strach, sam bał się aż do krwawego potu (por. Łk 22, 44). Film "Pasja" Mela Gibsona poruszająco pokazuje ten lęk i pokonanie go. To pierwsza ważna podpowiedź dla nas - lęk jest, przychodzi, ale można go pokonać! Syn Boży woła do Ojca, chroni się w Jego miłości i chociaż początkowo prosi o oddalenie kielicha, ostatecznie zdaje się na Jego wolę (por. Łk 22,42). Umocniony, gotowy wychodzi na spotkanie Judasza. Nie broni się, milczy, choć tyle Mu zarzucają i tak kłamią, i tak dręczą, Jego siła jest w zawierzeniu Ojcu i miłości do nas.

 

Dlatego wie, co mówi i dlatego ma prawo wzywać do ufności i do zwycięstwa. Owszem, mamy bać się tego, kto duszę i ciało może na wieki zatracić (por. Mt 10, 28), ale, tak mi się wydaje, to jest jeszcze głębsze zaproszenie do zaufania Bogu - do bezgranicznego zawierzenia się Mu, we współpracy z Nim w dziele mojego (i innych) zbawienia.
Zatem - nie bójcie się. Jesteśmy dziećmi Bożymi, królewskim kapłaństwem, ludem Bogu na własność przeznaczonym, jesteśmy wezwani do Jego przedziwnego światła, należymy do wybranego plemienia, do tych, którzy są ludem Bożym i doznali Jego Miłosierdzia (por. 1 P 2, 9-10). Syn Boży za każdego z nas przelał swoją Przenajdroższą Krew, mamy więc niepodważalną i niezniszczalną wartość, której nikt i nic nie może nam odebrać. Jak nie odebrano jej Jezusowi, chociaż obnażono Go z szat i traktowano poniżej ludzkiej godności, nie wspominając o Jego Bożym Synostwie.

Odważny nie jest ten, kto się nie boi. Nie ma zresztą człowieka, który nigdy niczego się nie bał. Odważny jest ten, kto bojąc się - swój lęk zwycięża - zaufaniem mocy Krwi Chrystusa, zawierzeniem Bożej Opatrzności, schroniony w Sercu Maryi.
Wiem, łatwiej powiedzieć, niż tak żyć, sama mam swoje lęki. Może to dobry czas, by bardziej zaufać Bogu i Jego Słowu, niż swojemu słabemu sercu? I w Jego mocy stanąć wobec tego, co chce przytłoczyć, przydusić, zabrać radość, pokój, siły...
Nie bójcie się, jesteście ważniejsi, niż wiele wróbli, a Jezus wciąż szepcze JESTEM.
Krwi Chrystusa, mocniejsza nad wszystko, bądź naszą mocą każdego dnia!

s. Gertruda MSC