Nawigacja strony
Myśl dnia - Maryja
Słowo Życia
Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je.
Idą one za Mną (J 10, 27)
Co to znaczy, że Jezus nas zna? Wie On o nas to, czego my wiemy. Na miarę słuchania Go, wzrasta w nas poznanie Jezusa, a przez Niego wchodzimy w poznanie siebie samych.
Bóg z nami
Zwiastowanie to nie tylko wydarzenie sprzed lat, które dotyczyło Maryi, Matki Boga. Słowo Boże jest żywe, a więc zwiastowanie jest też dzisiaj, dla każdego z nas.
„Bądź pozdrowiona… Pan z Tobą” – w tłumaczeniu z greckiego przeczytamy: „Raduj się” bo Pan jest z Tobą. Bóg jest niezmiennie obecny w moim życiu, w tym co się wydarza dzisiaj, w historii mojego życia, która trwa. Czy wierzę w to i czy umiem ucieszyć się obecnością Boga, czy ją dostrzegam? Czy dostrzegam kroki Bożej obecności w moim teraz?
„Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus”. Bóg pragnie być Emmanuelem - Bogiem z nami. On pragnie rodzić się w nas. Nie chce być Bogiem odległym, chce dzielić ze mną moje życie, chce brać udział w tym wszystkim czym żyję.
„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” - potrzeba abyśmy te słowa wypowiadali z głębi serca, wówczas Bóg będzie mógł zaistnieć w nas swoją obecnością, a Duch Święty przyjść do nas ze swoją mocą.
Zwiastowanie jest dzisiaj, dla mnie. Czy wypowiem swoje Fiat, czy „zaryzykuję” i zdam się na Boga?
Maryja nie wszystko rozumiała z historii, którą przygotował dla Niej Bóg. Ale była w pełni otwarta na Boże działanie w Niej. Niech Ona uzdalnia nas do ufnego zawierzenia Bogu całego naszego życia.