Myśl dnia - Maryja

Przez wiarę Matka uczestniczy w śmierci Syna — a jest to śmierć odkupieńcza. W przeciwieństwie do uczniów, którzy uciekli, była to wiara pełna światła. (Encyklika Redemptoris Mater, nr 18)

Słowo Życia

Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata (Mt 28, 20)
Otwartość na światło Boże broni nas przed próbami wyprzedzania i zastępowania woli naszego Pana. Uczniowie pytali o ziemskie królestwo Izraela i kłócili się o władzę; Jezus czyni nas władnymi głosić orędzie życia i zbawienia.

Czytaj więcej  

Czytania

  • Czytania na piątek, 2 czerwca 2023

    Piątek VIII tydzień zwykły

    (Syr 44, 1. 9-13)

    Wychwalajmy mężów sławnych i ojców naszych w kolejności ich pochodzenia. Ale są i tacy, o których nie pozostała pamięć, zginęli, jakby wcale nie istnieli, byli, ale jak gdyby ich nie było, a dzieci ich...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

czerwiec 2023
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Rekolekcje dla Rodzin, 25-30 lipca 2023 r.

Czytaj więcej...

Kochani, przed nami czas wakacji. Na co dzień jesteśmy zaangażowani w pracy, szkole, innych  obowiązkach. Wakacje pozwalają nam być razem bez patrzenia na zegarek, bez zadań do nadgonienia. To błogosławiony czas - i dlatego dobrze jest wykorzystać go jak najlepiej. Na przykład na rekolekcjach dla rodzin w "Miasteczku Krwi Chrystusa" w Chrustach koło Rawy Mazowieckiej! Termin, adres i telefon kontaktowy umieszczone zostały na plakacie. 

Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Janicki z Płocka (we współpracy z Misjonarkami Krwi Chrystusa), sędzia sądu biskupiego, kapłan zaangażowany we wspólnotę trudnych małżeństw Sychar, człowiek o bogatym doświadczeniu i wielkim sercu dla rodzin. Zapraszamy. 

 

Rekolekcje dla dorosłych - Swarzewo 2-6 lipca 2023

Czytaj więcej...Kochani przed nami sezon letni, czas generowania sił- fizycznych i duchowych. Pomocą mogą być rekolekcje w naszym domu, w Swarzewie. Każdy z nas nosi w sobie pragnienie Boga, uświadomione bądź nie. Odkryjmy je w sobie i pójdźmy za nim! Służyć temu będzie Eucharystia, konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi i rozmowy duchowej, czas na bycie razem… bezcenny czas wypełnienia tytułowego pragnienia Boga, które można rozumieć na dwa sposoby: Ty pragniesz Boga i On pragnie Ciebie. Oba warte podjęcia.

W tej duchowej wędrówce przewodzić i towarzyszyć nam będzie ks. Jarosław Tomaszewski z diecezji płockiej. A jeśli pogoda pozwoli, znajdzie się też czas na kontemplację wielkości stworzenia naturze, morze i zatoka pucka są blisko. Do Zobaczenia!

 

Rekolekcje dla Młodszej Młodzieży 27 czerwca-2 lipca 2023

Czytaj więcej...

 

 

 

Zapraszamy młodzież w wieku od 13 do 16 lat.

 

 

Odpust ku czci Krwi Chrystusa, 25 czerwca 2023

Czytaj więcej...

 

"A oni zwyciężyli dzięki Krwi Baranka"

Zapraszamy na wspólne uwielbienie Boga za dar Przenajdroższej Krwi Jezusa,

która jest zbawieniem dla dusz naszych.

 

 

REKOLEKCJE LETNIE 2023 r.

Czytaj więcej...

 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY  NA REKOLEKCJE.

Niech czas wakacji posłuży każdemu z nas nie tylko do wypoczynku fizycznego, ale  będzie także dobrą przestrzenią do wypoczynku duchowego. Czasami trzeba się trochę pozmagać z różnymi przeciwnościami, aby na taki święty czas rekolekcji dotrzeć. Warto jednak postarać się o czas dla Boga, by móc lepiej i owocniej służyć Mu i  innym w naszej "szarej" codzienności.