Myśl dnia

"Bóg jest bliżej nas, niż myślimy. Szukamy Go zazwyczaj za daleko." Kard. Stefan Wyszyński

Słowo Życia

[Słowo] przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli (J 1,11)

Bóg żywy, Stwórca wszelkiego stworzenia, szczególne upodobał sobie człowieka. Uczynił go na swój obraz i podobieństwo, z miłości go stworzył. Z miłości - to trzeba podkreślić, powtórzyć, zapamiętać, a przede wszystkim w to uwierzyć. Jeśli jeszcze nie dowierzam, że jestem owocem miłości, że jestem ukochany przez Boga to niech nie ustaje moja modlitwa, by Bóg przymnożył mi wiary.

Czytaj więcej

Czytania

  • Czytania na wtorek, 26 stycznia 2021

    Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

    (2 Tm 1,1-8)

    Paweł, z woli Boga apostoł Chrystusa Jezusa, posłany dla głoszenia życia obiecanego w Chrystusie Jezusie, do Tymoteusza, swego umiłowanego dziecka. Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i Chrystusa Jezusa, naszego Pana. Dziękuję Bogu,...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

styczeń 2021
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Poświęcenie odnowionej kaplicy 1.01.2014

nowa_kaplica2.JPG

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki stała się dla mieszkańców naszego Miasteczka oraz dla tych, którzy tutaj przychodzą, jeszcze bardziej uroczysta…

W listopadzie i grudniu trwały bowiem w naszej kaplicy prace remontowe i oto nadszedł czas poświęcenia odnowionej kaplicy.

Jest nowy krzyż z piękną figurą Jezusa, nowe tabernakulum, przystosowane do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz nowe relikwiarium dla naszej relikwii Korony Cierniowej.

Nowe żyrandole oświetlają kaplicę, nadając jej szczególnego blasku, a choinki i żłóbek podkreślają uroczysty czas Bożego Narodzenia.

Poświęcenia krzyża, tabernakulum i relikwiarium dokonał Pasterz naszej diecezji, Ksiądz Biskup Andrzej F. Dziuba. Był także obecny proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, do której należy Miasteczko, a która w zeszłym roku obchodziła 400 lecie powstania świątyni, ksiądz prałat Bogumił Karp. Wspominaliśmy również naszego poprzedniego Proboszcza, św. pamięci księdza Mieczysława Iwanickiego, przyjaciela naszego Miasteczka, którego imieniny zawsze tego dnia obchodziliśmy.

Dziękujemy Panu Bogu za dar odnowionej kaplicy oraz za wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób (modlitwą, ofiarą materialną czy duchową) przyczynili się do jej obecnego wyglądu. Polecamy w modlitwie ich oraz ich rodziny, pamiętając także o tych, którzy tę kaplicę kiedyś tworzyli, którzy się tu kiedykolwiek modlili i tych, którzy tu przyjeżdżać na modlitwę dopiero będą.

Zobacz, jak wygląda teraz kaplica >>

Zdjęcia z poświęcenia kaplicy>>