Myśl dnia.

"Bóg jest nieskończenie dobrym i miłosiernym Ojcem. Jednakże człowiek, który ma Mu udzielić odpowiedzi w sposób wolny, może niestety dokonać wyboru ostatecznego odrzucenia Jego miłości i przebaczenia i w ten sposób pozbawić się na zawsze radosnej komunii z Nim. ". św. Jan Paweł II

Słowo Życia

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał 

Przede wszystkim właśnie samo życie uczniów głosi Ewangelię – ich umiejętność bycia razem, szacunek do siebie nawzajem; niedążenie do wykazania, że jest się zdolniejszym od drugiego, zgodne odnoszenie się do jednego Nauczyciela.

Czytaj więcej  

 

Kalendarz

grudzień 2025
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Dzień XXI "Krew Chrystusa - cytaty i słówko do każdego"

kropl.jpg

 

 

    Trzymajcie się mocno Słowa Życia, abym mógł być dumny w dniu Chrystusa, że nie na próżno biegłem i nie na próżno się trudziłem. A jeśli nawet krew moja ma być wylana przy ofiarniczej posłudze około waszej wiary, cieszę się i dzielę radość z wami wszystkimi: a także i wy się cieszcie i dzielcie radość ze mną! (Flp 2, 16-18)

    Jezu, św. Paweł cieszy się, że może swoją krew zjednoczyć z Twoją. W moim życiu jest także wiele momentów, które mogę nazwać "przelewaniem krwi" (nie tylko fizycznie, ale też duchowo), chociaż radości we mnie nie budzą... Proszę Cię, naucz mnie dostrzegać w różnych sytuacjach codzienności okazje do ofiarowania mojej krwi i jednoczenia jej z Twoją, nie marnując ani jednej, dla ratowania świata, dla dobra Kościoła i mojej osobistej świętości.