Różaniec do Krwi Chrystusa

adwent%20(1).JPG

 

 Różaniec Krwi Chrystusa jest jedną z modlitw ku czci Przenajdroższej Krwi.

Składa się on z 7 tajemnic, według 7 przelań Krwi Chrystusa (obrzezanie, modlitwa w Ogrójcu, biczowanie, cierniem ukoronowanie, Droga Krzyżowa, ukrzyżowanie, przebicie Serca Pana Jezusa).

Jeśli pragniesz modlić się razem z nami, zapraszamy Cię w każdy piątek do Miasteczka Krwi Chrystusa w Rawie Maz. oraz do innych naszych domów.

Poniżej zamieszczamy tekst rozważań różańcowych i zachęcamy do modlitwy.

 Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu.

Panie, pośpiesz ku ratunkowi memu.

 

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu,

jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.

 

Tajemnica I – Pan Jezus przelał Krew podczas obrzezania

 

Gdy nadszedł dzień ósmyI%20taj..JPG i należało obrzezać Dziecię,

nadano Mu imię Jezus. (Łk 2, 21)

 

Świat jest pełen brudu – a Ty uświęcasz czystość.

Świat jest pełen niewierności, a Ty uświęcasz wierność Prawu Bożemu i świętość rodziny. Świat kłamie, a Ty mówisz prawdę. Świat chce Ciebie wyrzucić poza nawias, a Ty wciąż powołujesz Symeona i Annę, by o Tobie świadczyli. Ale czy tylko tak źle jest na tym świecie? Czy pomyliłeś się stwarzając go? Nie, Panie, jest wiele dobra, piękna, ciepła i miłości, choć tak często rozwijają się w ukryciu. Ciebie rozpoznali tylko ci prorocy, potem żyłeś w zaciszu Nazaretu, aż nadszedł czas misji. Dobro rozwija się po cichu, ale jest niezwyciężone i wolne. Ty jesteś jego Dawcą, Źródłem i Gwarantem.

 

5 Ojcze nasz

Chwała Ojcu...

Ciebie Panie prosimy, wspomóż sługi swoje,

które odkupiłeś swoją przenajdroższą Krwią.

 

 

Tajemnica II – Pan Jezus przelał Krew podczas modlitwy w Ogrójcu

 

Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi,

sączące się na ziemię. (Łk 22, 44)

 

II%20tajemnica.JPG

            Drzewa, krzewy, odgłosy zwierząt, samotność, ciemność… Nikt nie czuje się dobrze w takich warunkach, z własnej woli takich warunków nie wybiera, chyba, że mają mu być osłoną przed ludźmi lub wyrzutami sumienia. Jezu, Ty czujesz lęk przed tymi, którzy za chwilę przyjdą, by Cię pojmać i ostatecznie doprowadzić do śmierci. To nie Twoje sumienie potrzebuje ukrycia, ale to moje – oczyszczenia, dlatego pocąc się krwią modlisz się za mnie i za Siebie. I otrzymujesz potrzebne siły. Niech Twoja modlitwa w Ogrójcu zawsze budzi moje sumienie i je ożywia, a Twoje Krew niech je oczyszcza, bym powstawał z każdego upadku i żył pełnią życia z Tobą i w Tobie.

 

 

Tajemnica III – Pan Jezus przelał Krew podczas biczowania

 

Wówczas uwolnił im Barabasza, a Jezusa kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie.

(Mt 27, 26)

 

            Z Ogrójca wyszedłeś pojmany, ale wolny wewnętrznie. Sąd Piłata skazał Cię na biczowanie, a Ty zgodziłeś się na nie i dalej jesteś wolny, choć po ludzku nie ma ucieczki z tego miIII%20taj..JPGejsca kaźni. Uczyłeś, że prawdziwa miłość usuwa lęk, dlatego kochając nas w wolności przyjmujesz biczowanie. Żołnierze katują Skazańca, ale Ten jest bardziej wolny, niż oni. Tak mało kocham, tak często się boję i nie dowierzam Twojej miłości, która czasem dla mojego dobra dopuszcza trudne i bolesne sytuacje. W tych sytuacjach pragnę myśleć o Tobie, z Tobą się jednoczyć, aby nie zmarnować ani kropli krwi, jak Ty nie zmarnowałeś, ale przelałeś z miłości do mnie.

 

IV%20taj..JPG

Tajemnica IV – Pan Jezus przelał Krew podczas cierniem ukoronowania

 

Ubrali Go w purpurę uplótłszy wieniec z ciernia włożyli Mu na głowę. I zaczęli Go pozdrawiać: „Witaj, Królu Żydowski!” (Mk 15, 17-18)

           

Sami chwytali ostrożnie, ale Tobie wieniec z ciernia na głowę włożyli już bez delikatności. Twoje cierpienie wywoływało ich śmiech, a Ty przyjmowałeś je w pokorze i z poddaniem Woli Ojca. Gdyby nie to, że Bóg kocha nas aż do ofiary z własnego Syna, że tak bardzo pragnie odpuścić nam grzechy, które Jego obrażają a nam zamykają drogę do nieba, bo sprawiają, że oddalamy się od Niego, gdyby nie to, można by powiedzieć, że jest okrutny. Ale Ty i Ojciec jedno jesteście, więc sam Bóg cierpi, by pojednać mnie ze sobą. Kiedy widzę cierpienie człowieka i rodzi się we mnie pytanie – gdzie jest Bóg – mogę powiedzieć: On jest tutaj, w tym człowieku, w nim cierpi i umiera. Pomagając cierpiącemu pomagam Bogu.

 

Tajemnica V – Pan Jezus przelał Krew na Drodze Krzyżowej

A On sam, dźwigając krzyż, wszedł na miejsce zwane Miejscem Czaszki,

które po hebrajsku nazywa się Golgota. (J 19, 17)

         V%20taj..JPG

   Jezu, dali Ci krzyż i kazali nieść. Nie pytali, czy chcesz, czy masz siły, co o tym myślisz… A Ty wziąłeś ten krzyż, wziąłeś ciężar moich grzechów, grzechów całej ludzkości. Zmusili Cię, a przecież Ty sam go wziąłeś, Ty go chciałeś, byłeś wolny. Ty stworzyłeś świat i Ty go odkupiłeś, Ty go w tym momencie niesiesz i podnosisz, kiedy upada. Ten krzyż to całe zło świata, Ty bierzesz je na siebie i w ten sposób nas czynisz wolnymi. Krople Twojej Krwi na Drodze Krzyżowej głośno wołają do mnie, abym ich nie zmarnował, abym nie odchodził od Ciebie, bo zginę i daremna będzie Twoje męka. Boże, w tej tajemnicy proszę Cię za tymi, którzy odwracają się od Ciebie i sami na siebie wydają wyrok potępienia, ratuj ich.

 

Tajemnica VI – Pan Jezus przelał Krew podczas ukrzyżowania

 

Około godziny dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: „Boże mój, Boże mój,

czemuś Mnie opuścił?” (Mt 27, 46)

          

  Jezu, Ukrzyżowany, Miłujący bez granic, i bez wzajemności.

Jezu, Cierpiący, Miłujący bez granic i wciąż czekający.VI%20taj..JPG

Jezu, Zmartwychwstały, Miłujący bez granic i wciąż mający nadzieję.

Jezu, Umiłowany, Miłujący bez granic, pomóż mi odpowiedzieć.

Naucz mnie kochać tak, jak Ty – każdego i zawsze.

Uczyń moje serce jak Twoje – by każdy znalazł w nim swoje miejsce.

Pomóż życiem moim nieść Ciebie i do Ciebie prowadzić.

Nie chodzi o słowa, chodzi o życie.

Naucz mnie żyć – dla chwały Twojej Krwi.

 

Tajemnica VII – Pan Jezus przelał Krew podczas przebicia boku włócznią

 

Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni,

tylko jeden z żołnierzVII%20taj..JPGy włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła Krew i woda.
(J 19, 33-34)

 

                    Zwycięstwo czy porażka? Kto zwycięzcą i kto pokonanym?

W tej walce Życie zwyciężyło, chociaż Twoi wrogowie, Jezu, odeszli do domu spokojni. Nie na długo – przypomniała im się Twoja zapowiedź zmartwychwstania, więc poprosili o straż. Kto ma czyste sumienie, nie musi się bać, kto nie ma powodu do obaw, nie wystawia straży. Potem przepłacą żołnierzy, by kłamali, i będą to kłamstwo podtrzymywać. Tylko na co im się to zda, skoro Ty zmartwychwstałeś i żyjesz? Wierzę, ufam i kocham. Dziękuję.