Myśl dnia

"Nasza wielkość na ziemi polega na życiu życiem Jezusa." Carlo Carretto

Słowo Życia

Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, stanie się źródłem wody wytryskującej ku życiu wiecznemu (J 4, 13-14)

Każdy gest miłości dla naszego bliźniego jest zakosztowaniem tej wody. Tak, ponieważ ta woda, tak żywa i cenna, ma tę niezwykłą właściwość, że wytryska w naszym sercu zawsze, kiedy je otwieramy z miłości do wszystkich.

Czytaj więcej  

Czytania

  • Czytania na sobotę, 25 marca 2023

    Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

    (Iz 7, 10-14)

    Pan przemówił do Achaza tymi słowami: „Proś dla siebie o znak od Pana, Boga twego, czy to głęboko w Otchłani, czy to wysoko w górze”. Lecz Achaz odpowiedział: „Nie będę prosił i nie będę wystawiał Pana...

Przeczytaj rozważanie do dzisiejszej Ewangelii

 

 

Kalendarz

marzec 2023
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Różaniec do Krwi Chrystusa

adwent%20(1).JPG

 

 Różaniec Krwi Chrystusa jest jedną z modlitw ku czci Przenajdroższej Krwi.

Składa się on z 7 tajemnic, według 7 przelań Krwi Chrystusa (obrzezanie, modlitwa w Ogrójcu, biczowanie, cierniem ukoronowanie, Droga Krzyżowa, ukrzyżowanie, przebicie Serca Pana Jezusa).

Jeśli pragniesz modlić się razem z nami, zapraszamy Cię w każdy piątek do Miasteczka Krwi Chrystusa w Rawie Maz. oraz do innych naszych domów.

Poniżej zamieszczamy tekst rozważań różańcowych i zachęcamy do modlitwy.

 Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu.

Panie, pośpiesz ku ratunkowi memu.

 

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu,

jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.

 

Tajemnica I – Pan Jezus przelał Krew podczas obrzezania

 

Gdy nadszedł dzień ósmyI%20taj..JPG i należało obrzezać Dziecię,

nadano Mu imię Jezus. (Łk 2, 21)

 

Świat jest pełen brudu – a Ty uświęcasz czystość.

Świat jest pełen niewierności, a Ty uświęcasz wierność Prawu Bożemu i świętość rodziny. Świat kłamie, a Ty mówisz prawdę. Świat chce Ciebie wyrzucić poza nawias, a Ty wciąż powołujesz Symeona i Annę, by o Tobie świadczyli. Ale czy tylko tak źle jest na tym świecie? Czy pomyliłeś się stwarzając go? Nie, Panie, jest wiele dobra, piękna, ciepła i miłości, choć tak często rozwijają się w ukryciu. Ciebie rozpoznali tylko ci prorocy, potem żyłeś w zaciszu Nazaretu, aż nadszedł czas misji. Dobro rozwija się po cichu, ale jest niezwyciężone i wolne. Ty jesteś jego Dawcą, Źródłem i Gwarantem.

 

5 Ojcze nasz

Chwała Ojcu...

Ciebie Panie prosimy, wspomóż sługi swoje,

które odkupiłeś swoją przenajdroższą Krwią.

 

 

Tajemnica II – Pan Jezus przelał Krew podczas modlitwy w Ogrójcu

 

Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi,

sączące się na ziemię. (Łk 22, 44)

 

II%20tajemnica.JPG

            Drzewa, krzewy, odgłosy zwierząt, samotność, ciemność… Nikt nie czuje się dobrze w takich warunkach, z własnej woli takich warunków nie wybiera, chyba, że mają mu być osłoną przed ludźmi lub wyrzutami sumienia. Jezu, Ty czujesz lęk przed tymi, którzy za chwilę przyjdą, by Cię pojmać i ostatecznie doprowadzić do śmierci. To nie Twoje sumienie potrzebuje ukrycia, ale to moje – oczyszczenia, dlatego pocąc się krwią modlisz się za mnie i za Siebie. I otrzymujesz potrzebne siły. Niech Twoja modlitwa w Ogrójcu zawsze budzi moje sumienie i je ożywia, a Twoje Krew niech je oczyszcza, bym powstawał z każdego upadku i żył pełnią życia z Tobą i w Tobie.

 

 

Tajemnica III – Pan Jezus przelał Krew podczas biczowania

 

Wówczas uwolnił im Barabasza, a Jezusa kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie.

(Mt 27, 26)

 

            Z Ogrójca wyszedłeś pojmany, ale wolny wewnętrznie. Sąd Piłata skazał Cię na biczowanie, a Ty zgodziłeś się na nie i dalej jesteś wolny, choć po ludzku nie ma ucieczki z tego miIII%20taj..JPGejsca kaźni. Uczyłeś, że prawdziwa miłość usuwa lęk, dlatego kochając nas w wolności przyjmujesz biczowanie. Żołnierze katują Skazańca, ale Ten jest bardziej wolny, niż oni. Tak mało kocham, tak często się boję i nie dowierzam Twojej miłości, która czasem dla mojego dobra dopuszcza trudne i bolesne sytuacje. W tych sytuacjach pragnę myśleć o Tobie, z Tobą się jednoczyć, aby nie zmarnować ani kropli krwi, jak Ty nie zmarnowałeś, ale przelałeś z miłości do mnie.

 

IV%20taj..JPG

Tajemnica IV – Pan Jezus przelał Krew podczas cierniem ukoronowania

 

Ubrali Go w purpurę uplótłszy wieniec z ciernia włożyli Mu na głowę. I zaczęli Go pozdrawiać: „Witaj, Królu Żydowski!” (Mk 15, 17-18)

           

Sami chwytali ostrożnie, ale Tobie wieniec z ciernia na głowę włożyli już bez delikatności. Twoje cierpienie wywoływało ich śmiech, a Ty przyjmowałeś je w pokorze i z poddaniem Woli Ojca. Gdyby nie to, że Bóg kocha nas aż do ofiary z własnego Syna, że tak bardzo pragnie odpuścić nam grzechy, które Jego obrażają a nam zamykają drogę do nieba, bo sprawiają, że oddalamy się od Niego, gdyby nie to, można by powiedzieć, że jest okrutny. Ale Ty i Ojciec jedno jesteście, więc sam Bóg cierpi, by pojednać mnie ze sobą. Kiedy widzę cierpienie człowieka i rodzi się we mnie pytanie – gdzie jest Bóg – mogę powiedzieć: On jest tutaj, w tym człowieku, w nim cierpi i umiera. Pomagając cierpiącemu pomagam Bogu.

 

Tajemnica V – Pan Jezus przelał Krew na Drodze Krzyżowej

A On sam, dźwigając krzyż, wszedł na miejsce zwane Miejscem Czaszki,

które po hebrajsku nazywa się Golgota. (J 19, 17)

         V%20taj..JPG

   Jezu, dali Ci krzyż i kazali nieść. Nie pytali, czy chcesz, czy masz siły, co o tym myślisz… A Ty wziąłeś ten krzyż, wziąłeś ciężar moich grzechów, grzechów całej ludzkości. Zmusili Cię, a przecież Ty sam go wziąłeś, Ty go chciałeś, byłeś wolny. Ty stworzyłeś świat i Ty go odkupiłeś, Ty go w tym momencie niesiesz i podnosisz, kiedy upada. Ten krzyż to całe zło świata, Ty bierzesz je na siebie i w ten sposób nas czynisz wolnymi. Krople Twojej Krwi na Drodze Krzyżowej głośno wołają do mnie, abym ich nie zmarnował, abym nie odchodził od Ciebie, bo zginę i daremna będzie Twoje męka. Boże, w tej tajemnicy proszę Cię za tymi, którzy odwracają się od Ciebie i sami na siebie wydają wyrok potępienia, ratuj ich.

 

Tajemnica VI – Pan Jezus przelał Krew podczas ukrzyżowania

 

Około godziny dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: „Boże mój, Boże mój,

czemuś Mnie opuścił?” (Mt 27, 46)

          

  Jezu, Ukrzyżowany, Miłujący bez granic, i bez wzajemności.

Jezu, Cierpiący, Miłujący bez granic i wciąż czekający.VI%20taj..JPG

Jezu, Zmartwychwstały, Miłujący bez granic i wciąż mający nadzieję.

Jezu, Umiłowany, Miłujący bez granic, pomóż mi odpowiedzieć.

Naucz mnie kochać tak, jak Ty – każdego i zawsze.

Uczyń moje serce jak Twoje – by każdy znalazł w nim swoje miejsce.

Pomóż życiem moim nieść Ciebie i do Ciebie prowadzić.

Nie chodzi o słowa, chodzi o życie.

Naucz mnie żyć – dla chwały Twojej Krwi.

 

Tajemnica VII – Pan Jezus przelał Krew podczas przebicia boku włócznią

 

Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni,

tylko jeden z żołnierzVII%20taj..JPGy włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła Krew i woda.
(J 19, 33-34)

 

                    Zwycięstwo czy porażka? Kto zwycięzcą i kto pokonanym?

W tej walce Życie zwyciężyło, chociaż Twoi wrogowie, Jezu, odeszli do domu spokojni. Nie na długo – przypomniała im się Twoja zapowiedź zmartwychwstania, więc poprosili o straż. Kto ma czyste sumienie, nie musi się bać, kto nie ma powodu do obaw, nie wystawia straży. Potem przepłacą żołnierzy, by kłamali, i będą to kłamstwo podtrzymywać. Tylko na co im się to zda, skoro Ty zmartwychwstałeś i żyjesz? Wierzę, ufam i kocham. Dziękuję.