MYŚL DNIA

Nie znajduję przyjemności w pokarmie zniszczalnym ani w rozkoszach tego życia. Pragnę Chleba Bożego, którym jest Ciało Jezusa Chrystusa z rodu Dawida. A jako napoju pragnę Krwi Jego, która jest miłością niezniszczalną. Św. Ignacy z Antiochii
Readmore

Słowo Życia

Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę.
Bóg nie daje nam wiary po to, abyśmy w swej bierności zasłaniali się twierdzeniem, że wszystko zależy od Niego, a my nic nie możemy. Nie powinniśmy się także chlubić z powodu swoich dobrych uczynków, jak gdyby wszystko było naszą zasługą.

Czytaj więcej  

Kalendarz

marzec 2024
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Nabożeństwa

DSC08662.JPG                                   

                                            ADORACJA

                               Możesz adorować razem z nami Pana Jezusa

w kaplicy Najświętszego Sakramentu,

gdzie obecne są również  relikwie Korony Cierniowej:

Codziennie od godz. 8.00 do 21.00   

 

 

 

 EUCHARYSTIA

Od poniedziałku do soboty  godz. 7.00 (oprócz piątku)    

Niedziela                              godz. 8.00

 Wyjątki stanowią uroczystości oraz:

Każdy piątek:                       godz. 20.00

I sobota miesiąca                 godz. 18.00

 

 NABOŻEŃSTWO KU CZCI KRWI CHRYSTUSA "DRÓŻKI"       

Piątek   godz. 19.00

        W każdy piątek  odmawiamy  Różaniec  Krwi Chrystusa. Składa się on z siedmiu tajemnic, według  siedmiu przelań Krwi Chrystusa (obrzezanie, modlitwa w Ogrójcu, biczowanie, cierniem ukoronowanie, Droga Krzyżowa, ukrzyżowanie, przebicie Serca Pana Jezusa).

Wszędzie tam, gdzie mieszkamy, w parafiach lub we własnych domach jest odprawiane  nabożeństwo ku czci Krwi Chrystusa, na które są zaproszeni wszyscy chętni.

Szczególnym miejscem, gdzie regularnie jest odprawiane to nabożeństwo, jest Miasteczko Krwi Chrystusa. Znajduje się tu tzw. Droga Krwi Chrystusa z siedmioma kaplicami poświęconymi każdemu z przelań Krwi Pana Jezusa. W tym miejscu, w każdy piątek o godzinie 19.00 rozpoczyna się Nabożeństwo ku czci Krwi Chrystusa. W procesji wzdłuż kaplic dochodzimy do Pustelni Światła, przy której  znajduje się Krzyż Zwycięstwa. Po procesji jest Eucharystia i indywidualne błogosławieństwo Relikwiarzem Korony Cierniowej.

 

NABOŻEŃSTWO DO NIEPOKALANEGO SERCA NMP

 I-sza  sobota  miesiąca  godz. 15.00 (oprócz m-ca lipca)

       13 lipca 1917 r. Matka Boża powiedziała do Łucji, Hiacynty i Franciszka: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”. 10 grudnia 1925 r., już po śmierci Franciszka i Hiacynty, objawiła się siostrze Łucji Maryja zDzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce. Dzieciątko powiedziało: “Miej współczucie z Sercem twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”. Maryja powiedziała: “Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć Mi będą w intencji zadośćuczynienia”. Jest sposób na ratowanie świata! I to wcale nie taki trudny, chociaż… wielu zaczyna to nabożeństwo, ale często na tym się kończy… I nie chodzi o osobiste profity („Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia. Dusze te będą kochane przez Boga, jako kwiaty przed tronem Bożym je postawię.”), aleoratowanie każdego człowieka.

W Miasteczku Krwi Chrystusa od ładnych kilku lat spotykamy się na modlitwie w pierwsze soboty miesiąca. Przez kilka lat nabożeństwa nazywały się „Pielgrzymka do Serca Matki” i odbywały się w intencji kapłanów. Później jednak postanowiłyśmy przybliżyć się do faktycznego sposobu odprawiania nabożeństwa pierwszych sobót, rozważając przez piętnaście minut jedną z tajemnic odmawianego wspólnie różańca. Formuła naszych spotkań modlitewnych pozostała, intencją jest wynagrodzenie za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, które obrażają Boga i Jej Niepokalane Serce, stanowią pogardę wobec Bożej miłości oraz są powodem piekielnych mąk ludzi, za których umarł Syn Boży. Nabożeństwo zaczynamy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia (przed wystawionym Najświętszym Sakramentem), potem różaniec z 15-minutowym rozważaniem jednej tajemnicy, Litania Loretańska, indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem; następnie czas na kawę, o 17.30 katecheza lub program słowno-muzyczny i o 18.00 Eucharystia. Od 15.15 jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź, Komunia, różaniec i rozważanie – zgodnie z prośbą Matki Bożej Fatimskiej – w intencji wynagradzającej. Nabożeństwa odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca z wyjątkiem lipca. 

Czas jest wielkim darem Boga, niezasłużonym. I nie wiemy, ile nam go zostało oraz jak będziemy przeżywać jego ostatni etap. Może warto już dzisiaj zacząć, by później – jeśli Pan dopuści stan mniejszej świadomości –jak ten kapłan – nieustannie trwać na modlitwie. Po „tamtej stronie” dowiemy się, ilu ludziom zawdzięczamy tak wiele otrzymanych łask i ilu je wyprosiliśmy. A ci, którzy uratowani przed piekłem znajdą się w niebie, na pewno już za naszego życia odwdzięczą się nam za okazane im dobro. 

ZAPRASZAMY