Narodził się nam Zbawiciel!
Niech Narodzenie Bożego Syna będzie dla nas źrodłem pokoju, nadziei i głębokiego...
List do MPJ!
Mój Drogi/moja Droga! Dawno nie zaglądaliśmy do Madzi, zróbmy to dzisiaj. Dziewczynka właśnie...
Słowo Życia - grudzień 2025
„Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel”, to znaczy Bóg z nami (Mt...
Słowo Życia - listopad 2025
Z radością dziękujcie Ojcu, który was uzdolnił do uczestnictwa w dziale świętych w...
Słowo Życia - październik 2025
Głoś naukę, nastawaj w porę i nie w porę, wykazuj błąd, napominaj, podnoś na duchu z całą...
Słowo Życia - wrzesień 2025
…nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniemŁk 14,...
-
Narodził się nam Zbawiciel!
-
List do MPJ!
-
Słowo Życia - grudzień 2025
-
Słowo Życia - listopad 2025
-
Słowo Życia - październik 2025
-
Słowo Życia - wrzesień 2025
Nawigacja strony
Myśl dnia.
Słowo Życia
„Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel”, to znaczy Bóg z nami (Mt 1,23)
Na tyle doświadczymy Boga żywego, obecnego na ile życie nasze złożymy w rękach miłującego Ojca.
Miasteczko - co to za miejsce?
Miasteczko Krwi Chrystusa
Co to za miejsce? Leży na wsi a nazywają je Miasteczkiem?...
Historia Miasteczka Krwi Chrystusa w Chrustach koło Rawy Mazowieckiej ma swój początek w roku 1993. W Domach Misyjnych Misjonarzy Krwi Chrystusa, w których też mieszkałyśmy i służyłyśmy, już wcześniej zaczęły się pojawiać osoby, które potrzebowały różnorakiej pomocy.
Domy te nie były jednak przystosowane do jej udzielania. Pojawiła się wtedy idea Miasteczka, w którym mieszkałyby rodziny żyjące duchowością Krwi Chrystusa, gotowe podjąć się szeroko pojętej pomocy osobom z problemami. Miały przyjmować pod opiekę dzieci i dorosłych, na krótszy lub dłuższy czas i pomóc im stanąć na nogi, poradzić sobie z problemami i rozpocząć nowy etap życia. Pomóc w tym miała rodzinna atmosfera, w której każdy odnalazłby miejsce dla siebie, i w której będzie można wrócić do Pana Boga lub znaleźć drogę do Niego.
Miejsce się znalazło i w 1993 roku na terenie byłego PGR na granicy Rawy Mazowieckiej zamieszkała pierwsza rodzina. Państwo Wolańscy robili co mogli, aby zagospodarować teren i równocześnie tworzyć dom dla pierwszych jego mieszkańców. Nie było łatwo, dziś tym bardziej dziękujemy Im za ofiarną służbę.
W 1996 roku zamieszkały w Miasteczku Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa i to one dalej poprowadziły Dzieło Charytatywne Zgromadzenia.
W czasie dziewiętnastu lat wiele się tu zmieniło. Ludzie, którzy kiedyś szukali tu pomocy lub oddechu przy Panu Bogu, dziś często z radością wspominają okres swojego życia spędzony tutaj (przez cały ten czas przewinęło się przez Miasteczko, oficjalnie wtedy Rodzinny Ośrodek Formacji Chrześcijańskiej, około 450 osób). Ślady ich pracy są widoczne – dom, domki, kapliczki, Droga Krwi Chrystusa, plac zabaw, sadzenie lasu… wiele tego było. W 2011 roku z okazji 18. rocznicy powstania Miasteczka spotkaliśmy się z jego dobroczyńcami, dawnymi mieszkańcami i tymi, którzy teraz korzystają z daru tego miejsca lub przyjeżdżają, by brać udział w prowadzonych tu nabożeństwach. Wspomnieniom nie było końca, a przy oglądaniu specjalnie przygotowanej prezentacji cała historia stawała przed oczami, tamte chwile stały się nagle żywe i aktualne… Niektórzy dawni dobroczyńcy i mieszkańcy już nie żyją, dziękowaliśmy Panu Bogu za nich i ich wkład w rozwój tego miejsca.
W ostatnich latach charakter Miasteczka zmienił się. Na jego terenie obecnie znajduje się Dom Generalny Wspólnoty Sióstr, Wydawnictwo „Krew i Ogień” oraz Centrum Duchowości. Można tu przyjechać na rekolekcje wspólnotowe lub indywidualne, na odpoczynek duchowy lub wziąć udział w nabożeństwie do Krwi Chrystusa (każdy piątek roku z wyjątkiem Wielkiego Piątku, od godziny 19.00). Zazwyczaj każdego dnia kaplica domowa jest otwarta, dostępna dla każdego kto szuka spokojnego miejsca na modlitwę i do godziny 21.00 wystawiony jest Najświętszy Sakrament; można więc włączyć się w adorację, trwać przed Panem i polecać Mu wszystkie swoje (i nie tylko swoje) sprawy. Modlimy się także, w ramach tzw. Nieustającej Nowenny, w intencjach polecanych nam osobiście, telefonicznie, listownie czy e-mailowo.
Jak wciąż się przekonujemy, Pan Bóg lubi wysłuchiwać modlitwy swoich dzieci i wielu tu przyjeżdżających odkrywa na nowo lub pogłębia swoją relację z Nim, doświadczając mocy Jego Przenajdroższej Krwi, doświadczając nowej nadziei, nowego życia.
W Miasteczku mamy szczęście czcić maleńki fragment korony cierniowej Pana Jezusa. Ten znak przeogromnej miłości Boga do człowieka wciąż na nowo przypomina o darze odkupienia i o cenie, jaką Bóg zapłacił za każdego z nas – Cenie Jego Krwi. To Ona oczyszcza nas, uwalnia, uzdrawia i uświęca, nadając głęboki sens naszemu życiu. To miejsce, w którym dokonywać się może najgłębsze spotkanie Boga i człowieka, w którym może następować prawdziwa przemiana i wymiana: – życia za Życie i miłości za Miłość.
Zapraszamy do odwiedzin i do wspólnej modlitwy, aby uwielbiać Boga za bezcenny dar Jego Krwi.
Błogosławiona Krew Jezusowa!
s. Gertruda Bociąg
